Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy – zastosowanie

Inną substancją bardzo popularną w medycynie estetycznej, w której specjalizuje się nasza klinika zlokalizowana w Szczecinie, jest kwas hialuronowy. Z czego wynika jego powszechność? To efekt m.in. silnych właściwości wiążących wodę, co z kolei przekłada się na intensywne nawilżenie komórek, a co za tym idzie – elastyczność i młody wygląd skóry. Niestety, wraz z wiekiem w organizmie w coraz większym stopniu zmniejsza się stężenie tego związku, więc wiele osób decyduje się na wstrzyknięcie go pod nadzorem lekarza.

Użycie kwasu hialuronowego ma charakter miejscowy – stosuje się go w konkretnych obszarach, w których pojawiły się niedoskonałości skórne. Za jego pomocą można spróbować redukcji zmarszczek, pofałdowań, bruzd i innych mankamentów. Wstrzyknięcie odbywa się za podskórnie, z wykorzystaniem bardzo małej igły pozwalającej na precyzyjne dotarcie w określone lokalizacje. Celem zabiegu – podobnie jak w przypadku botoksu – jest zniwelowanie widocznych efektów upływającego czasu.

Kwas hialuronowy można wstrzykiwać w dowolne miejsca na twarzy, ale też w obrębie szyi, dłoni i dekoltu. Medycyna estetyczna, w której specjalizuje się nasza klinika w Szczecinie, posiłkuje się tą substancją w celu m.in.:

  • podniesienia opadających kącików ust,
  • powiększania objętości warg,
  • redukcji zmarszczek w okolicach oczu,
  • delikatnej korekcji obszaru nosa i podbródka,
  • zmiany rysów twarzy,
  • niwelowania fałd, bruzd i innych nieprawidłowości skórnych.

Kwas hialuronowy – przeciwwskazania do zabiegu

Podobnie jak w przypadku botoxu, tak i wstrzyknięcie kwasu hialuronowego jest niezalecane u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Wśród przeciwwskazań można wymienić także wszelkiego rodzaju infekcje skórne, które powinny zostać wyleczone przed jego wykonaniem. Z wykonania tego zabiegu medycyny estetycznej wykluczają również choroby o charakterze autoimmunologicznym i ryzyko powstawania tak zwanych bruzdowców.