Kwas hialuronowy – zastosowanie
Inną substancją bardzo popularną w medycynie estetycznej, w której specjalizuje się nasza klinika zlokalizowana w Szczecinie, jest kwas hialuronowy. Z czego wynika jego powszechność? To efekt m.in. silnych właściwości wiążących wodę, co z kolei przekłada się na intensywne nawilżenie komórek, a co za tym idzie – elastyczność i młody wygląd skóry. Niestety, wraz z wiekiem w organizmie w coraz większym stopniu zmniejsza się stężenie tego związku, więc wiele osób decyduje się na wstrzyknięcie go pod nadzorem lekarza.
Użycie kwasu hialuronowego ma charakter miejscowy – stosuje się go w konkretnych obszarach, w których pojawiły się niedoskonałości skórne. Za jego pomocą można spróbować redukcji zmarszczek, pofałdowań, bruzd i innych mankamentów. Wstrzyknięcie odbywa się za podskórnie, z wykorzystaniem bardzo małej igły pozwalającej na precyzyjne dotarcie w określone lokalizacje. Celem zabiegu – podobnie jak w przypadku botoksu – jest zniwelowanie widocznych efektów upływającego czasu.
Kwas hialuronowy można wstrzykiwać w dowolne miejsca na twarzy, ale też w obrębie szyi, dłoni i dekoltu. Medycyna estetyczna, w której specjalizuje się nasza klinika w Szczecinie, posiłkuje się tą substancją w celu m.in.:
- podniesienia opadających kącików ust,
- powiększania objętości warg,
- redukcji zmarszczek w okolicach oczu,
- delikatnej korekcji obszaru nosa i podbródka,
- zmiany rysów twarzy,
- niwelowania fałd, bruzd i innych nieprawidłowości skórnych.
Kwas hialuronowy – przeciwwskazania do zabiegu
Podobnie jak w przypadku botoxu, tak i wstrzyknięcie kwasu hialuronowego jest niezalecane u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Wśród przeciwwskazań można wymienić także wszelkiego rodzaju infekcje skórne, które powinny zostać wyleczone przed jego wykonaniem. Z wykonania tego zabiegu medycyny estetycznej wykluczają również choroby o charakterze autoimmunologicznym i ryzyko powstawania tak zwanych bruzdowców.