Chirurgia
stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna

Orion Dental wykonuje wiele zabiegów z zakresu stomatologii. Jedną z dziedzin, w której działają dentyści z naszej kliniki w Szczecinie, jest chirurgia stomatologiczna obejmująca m.in. operacyjne leczenie zmian chorobowych i anormatywnych występujących w obrębie jamy ustnej.

Chirurg stomatolog – w czym się specjalizuje?

Lekarze specjalizujący się w chirurgii stomatologicznej pomagają pacjentom z rozmaitymi problemami wymagającymi ingerencji chirurgicznej w związku ze stanem uzębienia. Jednym z częściej wykonywanych zabiegów jest usuwanie ósemek, a więc tak zwanych zębów mądrości, które wyżynają się jako ostatnie. Ich obecność często powoduje różne komplikacje i dla wielu osób jedynym ratunkiem okazuje się ekstrakcja zęba, ponieważ nawet prawidłowo rozwinięte ósemki stanowią wyzwanie w codziennej higienie jamy ustnej.

Do chirurga stomatologa można wybrać się także w przypadku wystąpienia różnych zmian chorobowych w obrębie uzębienia. Lekarze starają się przeprowadzić leczenie w sposób nieinwazyjny, jednak jeśli nie ma innej drogi, konieczne staje się usunięcie patologicznie zmienionych zębów. Innym zabiegiem stomatologiczno-chirurgicznym jest resekcja korzenia, którą przeprowadza się najczęściej w przypadku złamania lub uszkodzenia jego wierzchołka, obumarcia zęba, wykrycia poważnego stanu zapalnego, zwyrodnień dotyczących miazgi zębowej, a także w sytuacji, gdy leczenie kanałowe okazało się nieefektywne.

Chirurg stomatolog zapewnia pomoc również w przypadku występowania ostrych stanów zapalnych. Przykładem takiego zabiegu jest nacinanie ropni, a więc komór wypełnionych treścią ropną, które pojawiają się na tkankach okalających wierzchołki korzeni zęba. Poważnym zagrożeniem dla zdrowia jamy ustnej są też torbiele charakterystyczne dla zaawansowanego stadium stanu zapalnego, które mogą prowadzić do martwicy tkanek, a nawet zagrażać sąsiednim zębom. W takim przypadku stomatolog przeprowadza usuwanie torbieli. W zakresie działań, które obejmuje chirurgia stomatologiczna, znajduje się ponadto wszczepianie implantów przeprowadzane u pacjentów po ekstrakcji chorych lub nieprawidłowo rozwijających się zębów.

Świadczenia z zakresu chirurgii stomatologicznej w Orion Dental ze Szczecina

Konieczność przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego w obrębie jamy ustnej u wielu osób budzi niepokój, ponieważ sfera ta postrzegana jest jako jedna z najbardziej wrażliwych. Pracujący w naszej klinice Orion Dental w Szczecinie chirurdzy stomatolodzy mają tego świadomość, dlatego działają z wykorzystaniem ściśle określonych procedur, które mają na celu zapewnienie pacjentom wysokiego komfortu i ograniczenia dolegliwości bólowych do minimum.

Wszystkie osoby potrzebujące pomocy z zakresu chirurgii stomatologicznej traktowane są indywidualnie, ze zrozumieniem, szacunkiem i empatią, a podstawę kwalifikacji do realizacji konkretnego zabiegu o inwazyjnym charakterze stanowią szczegółowe wyniki przeprowadzonych badań. Przed rozpoczęciem leczenia pacjenci są zawsze bardzo dokładnie informowani o jego charakterze oraz przebiegu.

Sprawdź nasze pozostałe usługi:

Umów wizytę

Umów wizytę

Opinie pacjentów

Super, polecam. Wytłumaczone fachowo, rzeczowo i zrozumiale. Na pewno nie jestem tam ostatni raz ;))

Kamil

Pan Doktor z ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem przeleczył mi praktycznie każdy ząb (po wcześniejszej korekcji ortodontycznej). Dzięki Panu przestałam krępować się własnego uśmiechu, wręcz jestem z niego dumna i z przyjemnością spoglądam w lustro – korony porcelanowe idealnie dopasowane, piękne, aż chce się je pokazywać w uśmiechu – inna, lepsza jakość życia towarzyskiego. Gorąco polecam!

Magda

Dr. Piotr jest wyjątkowo profesjonalny i bardzo rzeczowy. Wszystko dokładnie wyjaśnia i opisuje plan leczenia.Wizyty w gabinecie przebiegają szybko i sprawnie.Bardzo wysoki poziom, dodam że jestem 4 lata pacjentką dr.Piotra miałam robione korony na implantach i licówki wszystko jest na najwyższym poziomie.Szczerze polecam i pozdrawiam cały zespół.

Beata

Wyjątkowo profesjonalny stomatolog. Energiczny, korzysta z najnowszych zdobyczy medycyny i nauki, empatyczny i bardzo komunikatywny. W trakcie wizyty ma się poczucie, że metody leczenia dobierane są optymalnie – zarówno pod kątem technicznym jak i finansowym. Dysponuje szeroką wiedzą i potrafi ją przekazać w zrozumiały sposób. Naprawdę polecam!

Marcin

Troska o pacjenta, profesjonalizm, poczucie bezpieczeństwa i świadomość dobrze wydanych pieniędzy z tym wszystkim kojarzy mi się każda wizyta w gabinecie dr Piotra Wawrzyniaka. Gorąco polecam, bo to naprawdę świetny stomatolog.

Krystyna

Leczę się u dr Piotra od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolony. Oprócz leczenia stomatologicznego, doktor wyprostował mi zęby aparatem invisalign i dziś mogę cieszyć się swoim uśmiechem. Pełen profesjonalizm i orientacja na pacjenta. Szczerze polecam.

Paweł

Bardzo kompetentny stomatolog, delikatny z wyczuciem estetyki. Korony na zęby wykona w pełni profesjonalnie, niczym nie różnią się od pozostałych zębów. Polecam w 100%

Marta

Świetny lekarz stomatolog. Bardzo sympatyczny z profesjonalnym podejściem do pacjenta. Ząb zagrożony wyrwaniem, został przez tego stomatologa wyleczony. Pacjent zapomina, że jest u stomatologa. Poza tym gabinet jest świetne wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny. Serdecznie polecam.

Magdalena

Zadzwoń i umów się na wizytę
+48 91 82 00 700
+48 578 441 551

Potrzebujesz konsultacji?
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się