Higienizacja zębów Szczecin

Wizyta higienizacyjna to pierwszy i zaraz najważnieszy krok w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej oraz pięknego uśmiechu. Indywidualnie dla każdego pacjenta dobieramy odpowiednie zabiegi:

  • Skaling

Czyli usuwanie złogów kamienia nazębnego, który odkłada się z czasem u każdego -Piaskowanie dzięki któremu można usunąć osad nawet z najtrudniej dostępnych miejsc oraz nadać zębom jaśniejszy, zdrowszy a tym samym piękniejszy kolor

  • Fluoryzacja kontaktowa

Pomaga w walce z często spotykaną nadwrażliwością oraz odgrywa ogromną rolę w profilaktyce próchnicy.

W Orion Dental na każdej wizycie higienizacyjnej indywidualnie dobieramy plan profilaktyczny, poprzedzony badaniem jamy ustnej, obejmujący odpowiednie szczoteczki do zębów, pasty, nici dentystyczne, a także przedstawiamy techniki ich prawidłowego używania. Ustalamy z pacjentem odpowiednią dla niego regularność wizyt higienizacyjnych, tak aby zapewnić świeży, zdrowy i piękny uśmiech na lata.

Higienizacja zębów – przeciwwskazania

Higienizacja zębów obejmuje szereg czynności stomatologicznych i pielęgnacyjnych, dzięki którym możliwe staje się zminimalizowanie ryzyka wystąpienia rozmaitych chorób jamy ustnej. Należy jednak pamiętać, że nie można ich przeprowadzić w każdej sytuacji. Za przeciwwskazanie uznaje się ból w obrębie błon śluzowych, rany jamy ustnej, owrzodzenia czy obecność opryszczki. Przeprowadzenie higienizacji wyklucza także osteoporoza i problem z głębokimi kieszonkami dziąsłowymi. Odradza się ją także kobietom w ciąży oraz osobom z rozrusznikiem serca lub z odklejoną siatkówką oka, ponieważ podczas wykonywania zabiegów emitowane są potencjalnie niebezpieczne dla takich osób ultradźwięki.

Jak często należy decydować się na higienizację zębów?

Według zaleceń stomatologów, higienizację zębów powinno przeprowadzać się do dwóch razy w roku. W przypadku samodzielnego zaobserwowania narastających osadów, kamienia nazębnego czy innych zanieczyszczeń istnieje jednak możliwość wykonywania go częściej. Taką potrzebę trzeba skonsultować ze stomatologiem prowadzącym, który podejmie bezpieczną dla pacjenta decyzję.

Sprawdź nasze pozostałe usługi:

Umów wizytę

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego celem umówienia wizyty w naszym gabinecie.

Umów wizytę

Opinie pacjentów

Super, polecam. Wytłumaczone fachowo, rzeczowo i zrozumiale. Na pewno nie jestem tam ostatni raz ;))

Kamil

Pan Doktor z ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem przeleczył mi praktycznie każdy ząb (po wcześniejszej korekcji ortodontycznej). Dzięki Panu przestałam krępować się własnego uśmiechu, wręcz jestem z niego dumna i z przyjemnością spoglądam w lustro – korony porcelanowe idealnie dopasowane, piękne, aż chce się je pokazywać w uśmiechu – inna, lepsza jakość życia towarzyskiego. Gorąco polecam!

Magda

Dr. Piotr jest wyjątkowo profesjonalny i bardzo rzeczowy. Wszystko dokładnie wyjaśnia i opisuje plan leczenia.Wizyty w gabinecie przebiegają szybko i sprawnie.Bardzo wysoki poziom, dodam że jestem 4 lata pacjentką dr.Piotra miałam robione korony na implantach i licówki wszystko jest na najwyższym poziomie.Szczerze polecam i pozdrawiam cały zespół.

Beata

Wyjątkowo profesjonalny stomatolog. Energiczny, korzysta z najnowszych zdobyczy medycyny i nauki, empatyczny i bardzo komunikatywny. W trakcie wizyty ma się poczucie, że metody leczenia dobierane są optymalnie – zarówno pod kątem technicznym jak i finansowym. Dysponuje szeroką wiedzą i potrafi ją przekazać w zrozumiały sposób. Naprawdę polecam!

Marcin

Troska o pacjenta, profesjonalizm, poczucie bezpieczeństwa i świadomość dobrze wydanych pieniędzy z tym wszystkim kojarzy mi się każda wizyta w gabinecie dr Piotra Wawrzyniaka. Gorąco polecam, bo to naprawdę świetny stomatolog.

Krystyna

Leczę się u dr Piotra od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolony. Oprócz leczenia stomatologicznego, doktor wyprostował mi zęby aparatem invisalign i dziś mogę cieszyć się swoim uśmiechem. Pełen profesjonalizm i orientacja na pacjenta. Szczerze polecam.

Paweł

Bardzo kompetentny stomatolog, delikatny z wyczuciem estetyki. Korony na zęby wykona w pełni profesjonalnie, niczym nie różnią się od pozostałych zębów. Polecam w 100%

Marta

Świetny lekarz stomatolog. Bardzo sympatyczny z profesjonalnym podejściem do pacjenta. Ząb zagrożony wyrwaniem, został przez tego stomatologa wyleczony. Pacjent zapomina, że jest u stomatologa. Poza tym gabinet jest świetne wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny. Serdecznie polecam.

Magdalena

Zadzwoń i umów się na wizytę
+48 91 82 00 700
+48 578 441 551

Potrzebujesz konsultacji?
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się