chirurgia stomatologiczna
Terapia stawów

Szyna relaksacyjna

Czym jest szyna relaksacyjna?

W tym przypadku chodzi o nakładkę nazębną, którą zaleca się pacjentom cierpiącym na bruksizm. Jej celem jest redukowanie szczękościsku, który może mieć negatywny wpływ zarówno na stan jamy ustnej, jak i całej twarzy, powodując ból. Szyna relaksacyjna jest realizowana w ramach stomatologii estetycznej, w której specjalizuje się nasza klinika w Szczecinie. Przed rozpoczęciem leczenia można zapoznać się z opiniami innych pacjentów i cennikiem.

Dla kogo szyna relaksacyjna?

Wstawiane w naszej klinice w Szczecinie szyny relaksacyjne przeznaczone są przede wszystkim dla osób zmagających się z problemem niekontrolowanego zaciskania zębów i zgrzytania nimi, napinania mięśni twarzy i żuchwy, które mogą wynikać z odczuwania nadmiernego stresu. Wśród bardziej widocznych przesłanek pojawiają się starte końcówki zębów i ich rozchwianie – w tych przypadkach również można skorzystać z takiego zabiegu. Oprócz tego rekomenduje się go pacjentom zmagającym się z wadami zgryzu i wynikającymi z tego dolegliwościami bólowymi.

Rodzaje szyn relaksacyjnych

Wyróżnia się modele miękkie i twarde, jednak te pierwsze są niezalecane przez stomatologów. Ich zaletą jest na pewno łatwa dostępność i atrakcyjna cena, lecz elastyczne i uniwersalne nakładki oferują pacjentom mniejsze korzyści niż te, których można się spodziewać, decydując się na wykonanie twardej wersji. W naszej klinice w Szczecinie każda szyna relaksacyjna przygotowywana jest na bazie precyzyjnych wycisków ortodontycznych. Dzięki temu akcesorium tego typu idealnie dopasowuje się do kształtów uzębienia danej osoby. Ponadto jest wykonane z trwałych materiałów, które zapewniają dodatkową ochronę zębom.

Sprawdź nasze pozostałe usługi:

Umów wizytę

Umów wizytę

Opinie pacjentów

Super, polecam. Wytłumaczone fachowo, rzeczowo i zrozumiale. Na pewno nie jestem tam ostatni raz ;))

Kamil

Pan Doktor z ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem przeleczył mi praktycznie każdy ząb (po wcześniejszej korekcji ortodontycznej). Dzięki Panu przestałam krępować się własnego uśmiechu, wręcz jestem z niego dumna i z przyjemnością spoglądam w lustro – korony porcelanowe idealnie dopasowane, piękne, aż chce się je pokazywać w uśmiechu – inna, lepsza jakość życia towarzyskiego. Gorąco polecam!

Magda

Dr. Piotr jest wyjątkowo profesjonalny i bardzo rzeczowy. Wszystko dokładnie wyjaśnia i opisuje plan leczenia.Wizyty w gabinecie przebiegają szybko i sprawnie.Bardzo wysoki poziom, dodam że jestem 4 lata pacjentką dr.Piotra miałam robione korony na implantach i licówki wszystko jest na najwyższym poziomie.Szczerze polecam i pozdrawiam cały zespół.

Beata

Wyjątkowo profesjonalny stomatolog. Energiczny, korzysta z najnowszych zdobyczy medycyny i nauki, empatyczny i bardzo komunikatywny. W trakcie wizyty ma się poczucie, że metody leczenia dobierane są optymalnie – zarówno pod kątem technicznym jak i finansowym. Dysponuje szeroką wiedzą i potrafi ją przekazać w zrozumiały sposób. Naprawdę polecam!

Marcin

Troska o pacjenta, profesjonalizm, poczucie bezpieczeństwa i świadomość dobrze wydanych pieniędzy z tym wszystkim kojarzy mi się każda wizyta w gabinecie dr Piotra Wawrzyniaka. Gorąco polecam, bo to naprawdę świetny stomatolog.

Krystyna

Leczę się u dr Piotra od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolony. Oprócz leczenia stomatologicznego, doktor wyprostował mi zęby aparatem invisalign i dziś mogę cieszyć się swoim uśmiechem. Pełen profesjonalizm i orientacja na pacjenta. Szczerze polecam.

Paweł

Bardzo kompetentny stomatolog, delikatny z wyczuciem estetyki. Korony na zęby wykona w pełni profesjonalnie, niczym nie różnią się od pozostałych zębów. Polecam w 100%

Marta

Świetny lekarz stomatolog. Bardzo sympatyczny z profesjonalnym podejściem do pacjenta. Ząb zagrożony wyrwaniem, został przez tego stomatologa wyleczony. Pacjent zapomina, że jest u stomatologa. Poza tym gabinet jest świetne wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny. Serdecznie polecam.

Magdalena

Zadzwoń i umów się na wizytę
+48 91 82 00 700
+48 578 441 551

Potrzebujesz konsultacji?
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się