Implanty metoda "All on 4" oraz "All on 6"

Protezy na implantach – metody „All on 4” i „All on 6”

W klinice w Szczecinie wykonujemy protezy na implantach z wykorzystaniem metody All On 4 lub All On 6. Podczas odbudowy struktury zębów dążymy do tego, aby przywrócić funkcjonalność i wygląd zgodnie z zaprezentowanym planem leczenia. Zapewniamy indywidualne podejście do problemu pacjenta, dokładnie wsłuchujemy się w jego potrzeby i szczegółowo omawiamy wszystkie wykonywane czynności. Osoby decydujące na wizytę w klinice Orion Dental, są informowane, jak będzie przebiegać leczenie i na co należy się przygotować. Na każdym etapie wiedzą, jakie czynności i w jakim celu są podejmowane.

Co warto wiedzieć?

We współczesnej stomatologii protezy bazujące na implantach uznaje się za jedną z metod uzupełniania braków uzębienia, szczególnie jeśli są rozległe i dotyczą kilkunastu zębów lub bezzębia. W przypadku kiedy pozostałe struktury zębów z uwagi na stopień zniszczenia nie nadają się do wykorzystania, proteza All On 4 bądź 6 może być alternatywnym rozwiązaniem. Polega to na wszczepieniu implantów w miejsce braków uzębienia – elementy te są wykonane z tytanu lub cyrkonu, czyli materiałów o wysokiej wytrzymałości mechanicznej, odpornych na bardzo intensywne naciski i zarazem neutralnych dla organizmu.

Kiedy się zdecydować? Dla kogo?

Braki w uzębieniu stanowią problem natury estetycznej i funkcjonalnej. Mogą wpływać zarówno na wygląd, jak i poczucie pewności siebie, a nawet relacje społeczne. Co więcej, istnieje ryzyko, że negatywnie przełożą się także na pracę szczęki i struktury jamy ustnej, mogąc prowadzić do poważnych problemów z przeżuwaniem czy trawieniem. Aby uzupełnić braki, można zastosować metodę All On 4 (lub 6).

Kto nie może skorzystać z leczenia?

Przeciwwskazania do leczenia to:

  • choroby nowotworowe

  • chemo- lub radioterapia

  • osteoporoza

  • przyjmowanie bisfosfonianów

  • nieuregulowana cukrzyca

Ile implantów na całą szczękę?

Leczenie metodą All On 4 obejmuje zastosowanie czterech implantów wszczepionych zarówno w żuchwę, jak i szczękę – razem jest ich zatem osiem. Mają odpowiadać za ustabilizowanie całej konstrukcji i wypełnienie braków w uzębieniu. Analogicznie sytuacja wygląda w przypadku tej samej metody, tylko że wykorzystującej po 6 elementów w obu strukturach – żuchwowej i szczękowej (a więc łącznie 12 implantów). Wybór jednego z tych dwóch rozwiązań zależy od skali i specyfiki problemu, z jakim boryka się pacjent. Zaleca się metodę All On 6, która obejmuje większą liczbę elementów stabilizujących.

Każde leczenie rozpoczynamy od diagnostyki. W jej ramach przeprowadzamy wywiad z pacjentem, wykonujemy zdjęcia obrazowe i badania stomatologiczne. Na tej podstawie możemy opracować możliwy plan działania, który szczegółowo omawiamy z pacjentem i przedstawiamy krok po kroku jego założenia. Wszystkie procedury trwają kilka miesięcy, a leczenie odbywa się w znieczuleniu miejscowym. W naszej klinice w Szczecinie realizujemy metody All On 4 oraz 6 – szczegółowe stawki wskazane są w cenniku na stronie.