Leczenie zachowawcze

Leczenie zachowawcze zębów Szczecin

Próchnica zębów jest najczęstszym powodem wizyty u dentysty. Zbyt częste spożywanie produktów bogatych w cukier oraz niewystarczająca higiena jamy ustnej prowadzą do jej powstania. W szczególności nasz dzisiejszy świat i szybkie życie sprawiają, że bardzo często sięgamy po mocno przetworzoną żywność bogatą w proste cukry – najlepszą pożywkę dla bakterii odpowiedzialnych za próchnicę zębów.

W przypadku bardzo małych ubytków ich szybkie wykrycie sprawia, że istnieje możliwość zatrzymania próchnicy nawet bez użycia wiertła przy pomocy specjalnych preparatów stosowanych w Orion Dental. W przypadku średnich i dużych ubytków niestety konieczne jest już usunięcie próchnicy i odbudowy brakujących tkanek zęba materiałem kompozytowym lub nakładem ceramicznym. Cały ten proces odbywa się bezboleśnie z zastosowaniem efektywnego znieczulenia stomatologicznego. Jednak kiedy próchnica osiągnie już unerwioną i ukrwioną część zęba konieczne jest leczenie kanałowe.

Aby uchronić Twoje zęby przed rozległym leczeniem, rekomendujemy wykonywać badanie jamy ustnej razem z wizytą higienizacyjną w Orion Dental co pół roku. Jest to jedyny sposób aby przechwycić i zatrzymać proces próchnicy na możliwie jak najwcześniejszym stadium, kiedy leczenie jest najszybsze, najprostsze i najtańsze. A wszystko po to aby cieszyć się swoim zdrowym i pięknym uśmiechem do końca życia.

Sprawdź nasze pozostałe usługi:

Umów wizytę

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego celem umówienia wizyty w naszym gabinecie.

Umów wizytę

Opinie pacjentów

Super, polecam. Wytłumaczone fachowo, rzeczowo i zrozumiale. Na pewno nie jestem tam ostatni raz ;))

Kamil

Pan Doktor z ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem przeleczył mi praktycznie każdy ząb (po wcześniejszej korekcji ortodontycznej). Dzięki Panu przestałam krępować się własnego uśmiechu, wręcz jestem z niego dumna i z przyjemnością spoglądam w lustro – korony porcelanowe idealnie dopasowane, piękne, aż chce się je pokazywać w uśmiechu – inna, lepsza jakość życia towarzyskiego. Gorąco polecam!

Magda

Dr. Piotr jest wyjątkowo profesjonalny i bardzo rzeczowy. Wszystko dokładnie wyjaśnia i opisuje plan leczenia.Wizyty w gabinecie przebiegają szybko i sprawnie.Bardzo wysoki poziom, dodam że jestem 4 lata pacjentką dr.Piotra miałam robione korony na implantach i licówki wszystko jest na najwyższym poziomie.Szczerze polecam i pozdrawiam cały zespół.

Beata

Wyjątkowo profesjonalny stomatolog. Energiczny, korzysta z najnowszych zdobyczy medycyny i nauki, empatyczny i bardzo komunikatywny. W trakcie wizyty ma się poczucie, że metody leczenia dobierane są optymalnie – zarówno pod kątem technicznym jak i finansowym. Dysponuje szeroką wiedzą i potrafi ją przekazać w zrozumiały sposób. Naprawdę polecam!

Marcin

Troska o pacjenta, profesjonalizm, poczucie bezpieczeństwa i świadomość dobrze wydanych pieniędzy z tym wszystkim kojarzy mi się każda wizyta w gabinecie dr Piotra Wawrzyniaka. Gorąco polecam, bo to naprawdę świetny stomatolog.

Krystyna

Leczę się u dr Piotra od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolony. Oprócz leczenia stomatologicznego, doktor wyprostował mi zęby aparatem invisalign i dziś mogę cieszyć się swoim uśmiechem. Pełen profesjonalizm i orientacja na pacjenta. Szczerze polecam.

Paweł

Bardzo kompetentny stomatolog, delikatny z wyczuciem estetyki. Korony na zęby wykona w pełni profesjonalnie, niczym nie różnią się od pozostałych zębów. Polecam w 100%

Marta

Świetny lekarz stomatolog. Bardzo sympatyczny z profesjonalnym podejściem do pacjenta. Ząb zagrożony wyrwaniem, został przez tego stomatologa wyleczony. Pacjent zapomina, że jest u stomatologa. Poza tym gabinet jest świetne wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny. Serdecznie polecam.

Magdalena

Zadzwoń i umów się na wizytę
+48 91 82 00 700
+48 578 441 551

Potrzebujesz konsultacji?
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się