leczenie kanałowe szczecin
Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe zajmuje się chorobami ukrwionej i unerwionej części zęba – miazgi. Cały proces leczenia polega na możliwe całkowitym usunięciu miazgi, dezynfekcję systemu kanałowego oraz jego szczelne wypełnienie. Z pomocą przychodzą nam najnowsze i najlepsze technologie dostępne w Orion Dental, takie jak mikroskop zabiegowy Extaro 300 czy mikrosilnik endodontyczny Morita TriAuto ZX2. Powyższe narzędzia pozwalają nam odnaleźć i opracować nawet najmniejsze i bardzo zakrzywione kanały w skomplikowanych zębach. Dzięki nim praca zarówno w przypadkach pierwotnego jak i ponownego leczenia kanałowego staje się łatwiejsza, bardziej przewidywalna i szybsza.

W Orion Dental po zakończonym leczeniu kanałowym rekomendujemy założyć na zęba leczonego endodontycznie koronę protetyczną, która zabezpieczy takiego zęba przed możliwymi uszkodzeniami mechanicznymi, które bardzo często kończą się jego usunięciem.

Endodoncja, w której specjalizuje się nasza klinika ze Szczecina, znana powszechnie jako leczenie kanałowe, to dział stomatologii skupiający się na chorobach miazgi zębowej, a więc tkankach bardzo mocno unerwionych i ukrwionych. Stomatologiczne zabiegi tego typu wykonuje się najczęściej w sytuacji zdiagnozowania zakażenia, zapalenia lub martwicy danego zęba.

Leczenie kanałowe zębów w klinice Orion Dent ze Szczecina

Zanim lekarz stomatolog podejmie się leczenia kanałowego, przeprowadza niezbędne badania diagnostyczne. Jeżeli w ich wyniku zidentyfikuje rozwój infekcji miazgi wykluczający inne metody działania, zaleci rozpoczęcie zabiegów endodontycznych. Na czym one polegają?

Stan zapalny miazgi zębowej jest m.in. wynikiem obecności w tkankach bakterii. Leczenie kanałowe przeprowadzone w naszej klinice ze Szczecina ma na celu przede wszystkim jak najdokładniejsze oczyszczenie kanalików z zainfekowanych tkanek i drobnoustrojów. Pozwala to na całkowite zahamowanie rozwoju stanu zapalnego i wyeliminowanie ryzyka jego nawrotu. Gdy oczyszczone i zdezynfekowane tkanki przestają stanowić zagrożenie dla całego zęba, pacjent może uniknąć jego usunięcia.

Aby zapobiec rozwojowi groźnych dla kondycji uzębienia stanów, lekarz stomatolog zajmuje się także precyzyjnym wypełnieniem wszelkich ubytków. W wielu przypadkach leczenie kanałowe kończy się zastosowaniem korony protetycznej, która umożliwia ochronę wyleczonego zęba przed wnikaniem zanieczyszczeń oraz uszkodzeniami mechanicznymi mogącymi doprowadzić do jego wypadnięcia. Oczywiście przywraca ona także naturalny wygląd uzębienia. Diagnoza i przeprowadzenie w odpowiednim czasie takiego zabiegu w wielu sytuacjach pozwala pacjentom cieszyć się swoimi naturalnymi zębami przez bardzo długi czas.

Jak wygląda leczenie kanałowe w Orion Dental w Szczecinie?

Zabiegi przeprowadzane w naszej klinice w Szczecinie realizowane są przez stomatologów, którzy do potrzeb każdego pacjenta podchodzą w sposób indywidualny. Leczenie kanałowe wykonywane jest na podstawie szczegółowych wyników badań. W jego trakcie stosowane są środki znieczulające, które ograniczają ból i tym samym gwarantują odpowiedni komfort pacjentowi.

Znieczulone tkanki oczyszczane są przy wykorzystaniu mikroskopów zabiegowych Extaro 300 i mikrosilnika endodontycznego Morita TriAuto ZX2. Za ich pomocą lekarz stomatolog jest w stanie dotrzeć nawet do najdrobniejszych i trudno dostępnych kanalików, aby usunąć z nich patologiczne zmiany i przygotować ząb do wypełnienia ubytków w jego obrębie.

Sprawdź nasze pozostałe usługi:

Umów wizytę

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego celem umówienia wizyty w naszym gabinecie.

Umów wizytę

Opinie pacjentów

Super, polecam. Wytłumaczone fachowo, rzeczowo i zrozumiale. Na pewno nie jestem tam ostatni raz ;))

Kamil

Pan Doktor z ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem przeleczył mi praktycznie każdy ząb (po wcześniejszej korekcji ortodontycznej). Dzięki Panu przestałam krępować się własnego uśmiechu, wręcz jestem z niego dumna i z przyjemnością spoglądam w lustro – korony porcelanowe idealnie dopasowane, piękne, aż chce się je pokazywać w uśmiechu – inna, lepsza jakość życia towarzyskiego. Gorąco polecam!

Magda

Dr. Piotr jest wyjątkowo profesjonalny i bardzo rzeczowy. Wszystko dokładnie wyjaśnia i opisuje plan leczenia.Wizyty w gabinecie przebiegają szybko i sprawnie.Bardzo wysoki poziom, dodam że jestem 4 lata pacjentką dr.Piotra miałam robione korony na implantach i licówki wszystko jest na najwyższym poziomie.Szczerze polecam i pozdrawiam cały zespół.

Beata

Wyjątkowo profesjonalny stomatolog. Energiczny, korzysta z najnowszych zdobyczy medycyny i nauki, empatyczny i bardzo komunikatywny. W trakcie wizyty ma się poczucie, że metody leczenia dobierane są optymalnie – zarówno pod kątem technicznym jak i finansowym. Dysponuje szeroką wiedzą i potrafi ją przekazać w zrozumiały sposób. Naprawdę polecam!

Marcin

Troska o pacjenta, profesjonalizm, poczucie bezpieczeństwa i świadomość dobrze wydanych pieniędzy z tym wszystkim kojarzy mi się każda wizyta w gabinecie dr Piotra Wawrzyniaka. Gorąco polecam, bo to naprawdę świetny stomatolog.

Krystyna

Leczę się u dr Piotra od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolony. Oprócz leczenia stomatologicznego, doktor wyprostował mi zęby aparatem invisalign i dziś mogę cieszyć się swoim uśmiechem. Pełen profesjonalizm i orientacja na pacjenta. Szczerze polecam.

Paweł

Bardzo kompetentny stomatolog, delikatny z wyczuciem estetyki. Korony na zęby wykona w pełni profesjonalnie, niczym nie różnią się od pozostałych zębów. Polecam w 100%

Marta

Świetny lekarz stomatolog. Bardzo sympatyczny z profesjonalnym podejściem do pacjenta. Ząb zagrożony wyrwaniem, został przez tego stomatologa wyleczony. Pacjent zapomina, że jest u stomatologa. Poza tym gabinet jest świetne wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny. Serdecznie polecam.

Magdalena

Zadzwoń i umów się na wizytę
+48 91 82 00 700
+48 578 441 551

Potrzebujesz konsultacji?
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się