chirurgia stomatologiczna
Korony i mosty protetyczne

Korony i mosty protetyczne

Wśród realizowanych przez nas zabiegów znajduje się zakładanie koron zębowych. Podobnie jak mosty protetyczne, wykonujemy je w indywidualny sposób dla każdego pacjenta, na podstawie przeprowadzanych badań i wywiadów diagnostycznych poprzedzających właściwe leczenie. Krok po kroku tłumaczymy wszystkie procedury, przedstawiamy i omawiamy plan leczenia i oczekiwane efekty oraz doradzamy optymalne rozwiązania danego problemu. Aktualny cennik świadczeń znajduje się w osobnej zakładce na stronie.

Wskazania do koron nazębnych – dla kogo?

Wskazanie do zastosowania zachodzi w przypadku rozległych ubytków w zębach. Ich wypełnianie i odbudowa struktur w jamie ustnej są możliwe niezależnie od tego, czy przyczynę problemu stanowią różnego rodzaju choroby, np. zaawansowana próchnica, czy dowolnego typu uszkodzenia mechaniczne, takie jak urazy, np. podczas uprawiania sportu. Również duże przebarwienia czy niepożądane zmiany estetyczne mogą być wskazaniem do wdrożenia tej metody leczenia. W naszej klinice w Szczecinie zakładamy korony cyrkonowe i pełnoceramiczne – począwszy od diagnostyki, poprzez ich wykonanie i umiejscowienie w jamie ustnej, skończywszy na opiece pozabiegowej. Ceny usług są podawane z góry i można je sprawdzić w dostępnym na stronie cenniku.

Mosty protetyczne

Zakładane przez stomatologów z kliniki w Szczecinie korony cyrkonowe i pełnoceramiczne służą do usuwania rozległych ubytków w obrębie jednego zęba. Z kolei mostów protetycznych używa się w przypadku mnogich braków w uzębieniu. Mocuje się je w sposób trwały, a celem ich zastosowania jest ułatwienie prawidłowej pracy struktur szczękowych i poprawa estetyki zębów. W Orion Dental każdego pacjenta traktujemy w sposób indywidualny, dlatego w razie wątpliwości możemy zasugerować możliwie najlepszy wybór rozwiązań protetycznych, a następnie zająć się ich wykonaniem zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.