Invisalign Szczecin

Wśród zabiegów wykonywanych w Orion Dental w Szczecinie znajduje się zakładanie nakładek Invisalign. To aparat ortodontyczny wybierany przez pacjentów, którym zależy na elastyczności użytkowania i braku wpływu na estetykę jamy ustnej podczas leczenia. Poniżej przedstawiamy informacje na temat realizowanej terapii.

Co to jest Invisalign?

To rodzaj aparatu nazębnego o przezroczystej strukturze, który jest niewidoczny podczas noszenia, więc pozostaje bez wpływu na wygląd. W odróżnieniu od standardowych rozwiązań ortodontycznych Invisalign może być zdejmowany – w dowolnym momencie można go wyjąć, jeśli zachodzi taka potrzeba. Do wykonania aparatu wykorzystuje się opatentowany materiał termoplastyczny o wysokiej elastyczności, który dopasowuje się do uzębienia.

Dlaczego warto wybrać metodę Invisalign? Jakie są zalety?

Podczas gdy tradycyjne aparaty nazębne przymocowuje się w sposób trwały, bez możliwości ich samodzielnego ściągnięcia, Invisalign na to pozwala. To istotne m.in. z punktu widzenia higieny jamy ustnej, ponieważ w ten sposób łatwiej dotrzeć do wszystkich zakamarków, do których dostęp może być utrudniony z powodu obecności standardowego aparatu. Również przed jedzeniem, w trakcie aktywności fizycznej czy przed publicznymi wystąpieniami można zdejmować Invisalign, jednocześnie pamiętając, że powinno być to tylko chwilowe, bo noszenie nakładek stanowi podstawę leczenia.

Innym aspektem charakterystycznym dla tego rozwiązania jest wspomniana transparentność materiału. Przezroczysta struktura jest niewidoczna dla oka i dopasowana do uzębienia za sprawą elastyczności materiału. Co istotne, można ją wykorzystywać do leczenia różnych wad zgryz i bez względu na wiek pacjenta – jest stosowana zarówno u dzieci i młodzieży, jak i osób dojrzałych.

Jak wygląda leczenie aparatem ortodontycznym Invisalign?

Pierwszym etapem jest diagnostyka, która się odbywa podczas konsultacji ortodontycznej na której wykonywane są zdjęcie i badanie pacjenta, na podstawie których dobierane są odpowiednie nakładki Invisalign. Właściwe leczenie polega na ich noszeniu przez określony czas i cyklicznej wymianie, aby dostosowywały się do planowanych zmian zachodzących w strukturze jamy ustnej. W naszej klinice w Szczecinie przeprowadzamy i nadzorujemy leczenie pacjenta w sposób indywidualny.