chirurgia stomatologiczna
Stomatologia
estetyczna

Marzysz o pięknych i lśniących zębach?

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów.

+48 578 441 551 / +48 91 82 00 700

recepcja@oriondental.pl

 

Karolina WrobelKarolina Wrobel
14:32 05 Mar 23
Bardzo wysoka jakość usług stomatologicznych i ortodontycznych, pełen profesjonalizm i świetne podejście do klienta.
Joanna ŁukaszewskaJoanna Łukaszewska
19:12 23 Feb 23
Miałam szczęście trafić zarówno do doktora Wawrzyniaka jak i doktora Stockiego i z czystym sercem mogę polecić Orion Dental.Doktor Piotr prowadził moje leczenie aparatem Invisalign - pomijając super efekt leczenia, mogłam zawsze liczyć na pomoc doktora.Do doktora Stockiego zostałam skierowana w celu wykonania implantu brakującej "piątki”. Implant wstawiony został fachowo, 5/5, bezbolesnie, a wizualnie wyglada naturalnie.Dodatkowym plusem Orion Dental jest przemiły personel, zarówno pan higienistek jak i na recepcji. :)5 gwiazdek.
Patryk JetzPatryk Jetz
20:40 25 Dec 22
Chodzę do doktora Piotra od ponad roku i bez chwili zawahania mogę go polecić każdemu, kto chce rozwiązać swoje problemy z zębami. Wszystkie wizyty były przeprowadzone z ogromną dbałością o szczegóły i o to, żebym na koniec to ja był zadowolony. Doktor wielokrotnie upewniał się zarówno co do mojego komfortu jak i dokładności wykonania pracy. Jeszcze raz gorąco polecam wizytę w gabinecie doktora Piotra, prawdziwy specjalista.
Kristian ErikssonKristian Eriksson
20:18 22 Sep 22
Spotkałem się z Dr Med Piotr Wawrzyniak, który wymienił kilka koron w moich zębach. Muszę powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych dentystów, jakich odwiedziłem. Z przyjemnością mogę polecić firmę Orion Dental każdemu, ponieważ jest bardzo profesjonalna i nastawiony na obsługę klienta.
Harpanista HarpaHarpanista Harpa
07:22 10 Aug 22
Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne! Pomoc została udzielona natychmiastowo. Zabiegi przeprowadzane w znieczuleniu bez bólu. Szczególnie polecam dr Oskara który bardzo sprawnie wyleczył nam zęby, zaopiekował się i udzielił odpowiedzi na wszystkie pytania. Nie mam uwag, ocena 5/5. Polecam serdecznie!
js_loader

Czym jest stomatologia estetyczna?

Zadanie współczesnej stomatologii wychodzi poza profilaktykę i leczenie zębów, obejmując zasięgiem również zabiegi o charakterze estetycznym. To jedna z dynamicznie rozwijających się dziedzin w medycynie, która wynika z ludzkiej potrzeby troski o wygląd. Na czym polega? Kiedy i jakie zabiegi wykonuje się w jej ramach? Jakie na ich temat krążą opinie? Stomatologia estetyczna realizowana w Szczecinie w Orion Dental to interesująca dziedzina, o której więcej piszemy poniżej.

Na czym polega stomatologia estetyczna?

Zajmuje się poprawą estetyki uzębienia. Każde leczenie estetyczne poprzedzone jest wnikliwą diagnostyką. Przed rozpoczęciem leczenia wykonywany jest projekt nowego uśmiechu, który jest szczegółowo omawiany z pacjentem. Następnie dobiera się odpowiednią metodę leczenia. Dzięki bodingowi, już na jednej wizycie możemy przeprowadzić całkowitą metamorfozę pacjenta. Jeśli natomiast zależy nam na najwyższym poziomie estetyki i trwałości na lata, do leczenia wykorzystuje się licówki lub korony pełnoceramiczne. Rekomendujemy aby przed każdym leczeniem estetycznym wykonać zabieg wybielania zębów dla uzyskania jeszcze lepszego efektu kosmetycznego.

Stomatologia estetyczna – dla kogo?

Ta dziedzina stomatologii ma uniwersalny charakter i może być stosowana u pacjentów, którym zależy na poprawie wyglądu zębów. Zabiegi te są przeznaczone dla każdego kto czuje się skrępowany wyglądem swoich zębów. Stomatologia estetyczna to nie tylko piękne zęby, to również pewność siebie. W naszej klinice poprzedzamy wszystkie zabiegi badaniami, na podstawie których określamy, czy pacjent może do nich przystąpić. Ta dziedzina jest przeznaczona dla szerokiego grona zainteresowanych.

Jakie zabiegi wykonuje się w ramach stomatologii estetycznej?

Poniżej przedstawiamy zabiegi wykonywane w ramach stomatologii estetycznej w Orion Dental w Szczecinie.

Licówki na zęby

Jedną z podstawowych metod pozwalających na poprawę wyglądu są licówki na zęby. Są to cienkie płatki porcelany stomatologicznej, które umożliwiają zakrycie nieestetycznych zmian w obrębie struktury zębów. Pozwalają one na całkowitą zmianę kształtu i koloru zębów przez co uśmiech pacjenta staje się piękniejszy i bardziej harmonijny. Jednocześnie wzmacniając mechanicznie strukturę zęba. W naszej klinice przed rozpoczęciem leczenia wykonywany jest projekt nowego uśmiechu w sposób indywidualny, aby licówki idealnie wpasowały się w uśmiech pacjenta.

Bonding zębów

Na temat tego zabiegu stomatologii estetycznej pojawia się sporo opinii. Bonding zębów polega na wykorzystaniu żywic kompozytowych w celu usunięcia niewielkich, niepożądanych zmian nazębnych, takich jak np. mikroubytki, przebarwienia, wyszczerbienia czy przetarcia. Możliwa jest również metamorfoza całego uśmiechu z wykorzystaniem tej metody. Tak jak w przypadku licówek, materiał kompozytowy dopasowuje się do koloru naturalnych zębów pacjenta lub całkowicie je zmienia.

Wybielanie zębów

Pacjentom Orion Dental oferujemy:

  • wybielanie wewnątrzkanałowe zębów leczonych kanałowo – w przypadku bardzo ciężkich przebarwień zębów martwych.
  • wybielanie lampą Beyond® – sprawdzona i dostępna na rynku od wielu lat metoda profesjonalnego wybielania zębów.
  • wybielanie nakładkowe – bezpieczna i domowa metoda z wykorzystaniem środków firmy Beyond®.

Więcej informacji odnośnie samego zabiegu wybielania zębów oraz pytań z tym związanych znajdą Państwo TUTAJ

Sprawdź nasze pozostałe usługi:


Metamorfozy

Umów wizytę

Umów wizytę

Opinie pacjentów

Super, polecam. Wytłumaczone fachowo, rzeczowo i zrozumiale. Na pewno nie jestem tam ostatni raz ;))

Kamil

Pan Doktor z ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem przeleczył mi praktycznie każdy ząb (po wcześniejszej korekcji ortodontycznej). Dzięki Panu przestałam krępować się własnego uśmiechu, wręcz jestem z niego dumna i z przyjemnością spoglądam w lustro – korony porcelanowe idealnie dopasowane, piękne, aż chce się je pokazywać w uśmiechu – inna, lepsza jakość życia towarzyskiego. Gorąco polecam!

Magda

Dr. Piotr jest wyjątkowo profesjonalny i bardzo rzeczowy. Wszystko dokładnie wyjaśnia i opisuje plan leczenia.Wizyty w gabinecie przebiegają szybko i sprawnie.Bardzo wysoki poziom, dodam że jestem 4 lata pacjentką dr.Piotra miałam robione korony na implantach i licówki wszystko jest na najwyższym poziomie.Szczerze polecam i pozdrawiam cały zespół.

Beata

Wyjątkowo profesjonalny stomatolog. Energiczny, korzysta z najnowszych zdobyczy medycyny i nauki, empatyczny i bardzo komunikatywny. W trakcie wizyty ma się poczucie, że metody leczenia dobierane są optymalnie – zarówno pod kątem technicznym jak i finansowym. Dysponuje szeroką wiedzą i potrafi ją przekazać w zrozumiały sposób. Naprawdę polecam!

Marcin

Troska o pacjenta, profesjonalizm, poczucie bezpieczeństwa i świadomość dobrze wydanych pieniędzy z tym wszystkim kojarzy mi się każda wizyta w gabinecie dr Piotra Wawrzyniaka. Gorąco polecam, bo to naprawdę świetny stomatolog.

Krystyna

Leczę się u dr Piotra od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolony. Oprócz leczenia stomatologicznego, doktor wyprostował mi zęby aparatem invisalign i dziś mogę cieszyć się swoim uśmiechem. Pełen profesjonalizm i orientacja na pacjenta. Szczerze polecam.

Paweł

Bardzo kompetentny stomatolog, delikatny z wyczuciem estetyki. Korony na zęby wykona w pełni profesjonalnie, niczym nie różnią się od pozostałych zębów. Polecam w 100%

Marta

Świetny lekarz stomatolog. Bardzo sympatyczny z profesjonalnym podejściem do pacjenta. Ząb zagrożony wyrwaniem, został przez tego stomatologa wyleczony. Pacjent zapomina, że jest u stomatologa. Poza tym gabinet jest świetne wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny. Serdecznie polecam.

Magdalena

Zadzwoń i umów się na wizytę
+48 91 82 00 700
+48 578 441 551

Potrzebujesz konsultacji?
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się