Protetyka Szczecin

W Orion Dental wykorzystujemy najnowsze zdobycze technologii aby wszystkie rekonstrukcje protetyczne, począwszy od pojedynczych koron, a skończywszy na pełnołukowych pracach były jak najbardziej precyzyjne i aby jak najbardziej oddawały naturę. W tym celu posługujemy się skanerem 3D 3Shape, który umożliwia pobranie cyfrowego wycisku bez użycia masy wyciskowej. Jest to dużo bardziej komfortowa i szybsza dla pacjenta metoda w porównaniu z tradycyjnym wyciskiem. Rekonstrukcje protetyczne w Orion Dental są wykonywane w technologii CAD/CAM.

Rekomendujemy aby wszystkie zęby leczone kanałowo, zostały wzmocnione cyrkonową koroną protetyczną, która zapobiegnie ich mechanicznym uszkodzeniom. W bardzo rzadkich przypadkach, kiedy implantacja jest niemożliwa w celu rekonstrukcji brakujących zębów wykonuje się most protetyczny. Natomiast w zębach w których założenie tradycyjnego wypełnienia kompozytowego jest niemożliwe ze względu na rozległości ubytku zęba stosujemy ceramiczne lub złote inlaye lub overlaye (nakłady) poprawiające właściwości mechaniczne zębów.

W Orion Dental metoda rekonstrukcji uzębienia jest indywidualnie dobierana do potrzeb i oczekiwań naszych pacjentów aby jak najbardziej optymalny sposób rozwiązać ich problem. Po wstępnej wizycie konsultacyjnej lekarz sporządza plan leczenia, który jest następnie szczegółowo omawiany z pacjentem.

Korony i mosty protetyczne

Czym jest i co obejmuje protetyka stomatologiczna?

Wszelkiego rodzaju zabiegi, które wykonuje pracujący w naszej klinice w Szczecinie protetyk, mają na celu rekonstrukcję struktur zębowych. Celem czynności podejmowanych w ramach protetyki jest odbudowa uzębienia niezależnie od przyczyn występowania w nim braków. Zabiegi wykonywane są bez względu na to, czy dany pacjent boryka się z konsekwencjami chorób i stanów zapalnych, wypadków, czy komplikacji natury genetycznej. W każdym z tych przypadków proteza może być zastosowana.

Realizowane przez nas świadczenia z zakres protetyki obejmują diagnostykę, właściwe leczenie i opiekę pozabiegową. Wszystko rozpoczyna się od dokładnego wywiadu przeprowadzanego z pacjentem. Na jego bazie, jak również na podstawie wykonanych badań diagnostycznych opracowujemy i przedstawiamy plan leczenia. Jeżeli zostanie on zaakceptowany, przystępujemy do jego realizacji. Wszystkie działania podejmowane przez protetyka są konsultowane z pacjentem, włącznie ze szczegółowym kosztorysem. W naszej klinice przygotowujemy m.in. zębowe protezy wsparte na implantach.

Kiedy wykonuje się protezy zębowe

Wykonanie odpowiedniej protezy zębowej pozwala na usunięcie braków w uzębieniu, co jest istotne zarówno pod kątem zdrowia, jak i codziennego komfortu. Kompletne uzębienie ułatwia bowiem jedzenie oraz utrzymanie prawidłowego napięcia i właściwych połączeń strukturalnych w obrębie szczęki. Wykonywana przez protetyka rekonstrukcja zębów ma wpływ także na prezencję, która bywa ważna zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Z zabiegów realizowanych w naszej klinice w Szczecinie może skorzystać każdy, niezależnie od płci oraz wieku.

Posługujemy się różnorodnymi metodami i technologiami leczenia, wstawiając np. zębowe protezy na implantach All On X. Przy ich użyciu możliwa jest jednoczesna odbudowa wielu zębów przy pomocy wszczepów, na których protetyk osadza później nowe struktury. Korzystamy z materiałów szeroko stosowanych w stomatologii z uwagi na ich odpowiednie reagowanie z ludzkimi tkankami.

Sprawdź nasze pozostałe usługi:

Umów wizytę

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego celem umówienia wizyty w naszym gabinecie.

Umów wizytę

Opinie pacjentów

Super, polecam. Wytłumaczone fachowo, rzeczowo i zrozumiale. Na pewno nie jestem tam ostatni raz ;))

Kamil

Pan Doktor z ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem przeleczył mi praktycznie każdy ząb (po wcześniejszej korekcji ortodontycznej). Dzięki Panu przestałam krępować się własnego uśmiechu, wręcz jestem z niego dumna i z przyjemnością spoglądam w lustro – korony porcelanowe idealnie dopasowane, piękne, aż chce się je pokazywać w uśmiechu – inna, lepsza jakość życia towarzyskiego. Gorąco polecam!

Magda

Dr. Piotr jest wyjątkowo profesjonalny i bardzo rzeczowy. Wszystko dokładnie wyjaśnia i opisuje plan leczenia.Wizyty w gabinecie przebiegają szybko i sprawnie.Bardzo wysoki poziom, dodam że jestem 4 lata pacjentką dr.Piotra miałam robione korony na implantach i licówki wszystko jest na najwyższym poziomie.Szczerze polecam i pozdrawiam cały zespół.

Beata

Wyjątkowo profesjonalny stomatolog. Energiczny, korzysta z najnowszych zdobyczy medycyny i nauki, empatyczny i bardzo komunikatywny. W trakcie wizyty ma się poczucie, że metody leczenia dobierane są optymalnie – zarówno pod kątem technicznym jak i finansowym. Dysponuje szeroką wiedzą i potrafi ją przekazać w zrozumiały sposób. Naprawdę polecam!

Marcin

Troska o pacjenta, profesjonalizm, poczucie bezpieczeństwa i świadomość dobrze wydanych pieniędzy z tym wszystkim kojarzy mi się każda wizyta w gabinecie dr Piotra Wawrzyniaka. Gorąco polecam, bo to naprawdę świetny stomatolog.

Krystyna

Leczę się u dr Piotra od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolony. Oprócz leczenia stomatologicznego, doktor wyprostował mi zęby aparatem invisalign i dziś mogę cieszyć się swoim uśmiechem. Pełen profesjonalizm i orientacja na pacjenta. Szczerze polecam.

Paweł

Bardzo kompetentny stomatolog, delikatny z wyczuciem estetyki. Korony na zęby wykona w pełni profesjonalnie, niczym nie różnią się od pozostałych zębów. Polecam w 100%

Marta

Świetny lekarz stomatolog. Bardzo sympatyczny z profesjonalnym podejściem do pacjenta. Ząb zagrożony wyrwaniem, został przez tego stomatologa wyleczony. Pacjent zapomina, że jest u stomatologa. Poza tym gabinet jest świetne wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny. Serdecznie polecam.

Magdalena

Zadzwoń i umów się na wizytę
+48 91 82 00 700
+48 578 441 551

Potrzebujesz konsultacji?
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się