Metamorfoza pacjenta

Główny problem pacjenta:

Pacjent zgłosił się z licznymi brakami zębów bocznych w szczęce oraz zniszczonymi i startymi zębami przednimi. Z powodu zaburzonej funkcji pacjent nie mógł spożywać wszystkich pokarmów. Dodatkowo pacjent również nie był zadowolony z estetyki swojego uśmiechu.

Cel jaki pacjent chciał osiągnąć:

Pacjentowi zależało na przywróceniu funkcjonalności uzębienia, aby mógł ponownie normalnie gryźć i jeść wszystkie ulubione potrawy. Drugim celem jaki chciał osiągnąć była całkowita zmiana estetyki: zamknięcie szpar między zębami, wyrównanie linii uśmiechu, zmiana kształtu startych zębów oraz zmiana ich koloru. Pacjentowi zależało na pięknym i zdrowym uśmiechu.

Wykonane leczenie:

W pierwszej kolejność po dokładnym zbadaniu pacjenta i określeniu jego oczekiwań, wykonano plan leczenia. Po ocenie tomografii komputerowej, zdecydowano na wszczepienie 5 implantów w szczęce w celu rekonstrukcji brakujących zębów. Aby spełnić estetyczne oczekiwania pacjenta zdecydowano się na wykonanie koron cyrkonowych na zębach własnych. Z uwagi na starte przednie zęby i brak miejsca, wykonano podniesienie zwarcia w pacjenta.

Zespół prowadzący leczenie:

Diagnostyka implantologiczna, wprowadzenie implantów – dr n. med. Łukasz Stocki

Diagnostyka zgryzu, projektowanie nowego uśmiechu, korony cyrkonowe – dr n. med. Piotr Wawrzyniak

Skorzystaj z wygodnych rat na leczenie w naszym gabinecieDowiedz się więcej