Marzysz o niewidocznym aparacie, który będziesz mógł zdjąć w każdej chwili?

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

+48 578 441 551 / +48 91 82 00 700

recepcja@oriondental.pl

Karolina WrobelKarolina Wrobel
14:32 05 Mar 23
Bardzo wysoka jakość usług stomatologicznych i ortodontycznych, pełen profesjonalizm i świetne podejście do klienta.
Joanna ŁukaszewskaJoanna Łukaszewska
19:12 23 Feb 23
Miałam szczęście trafić zarówno do doktora Wawrzyniaka jak i doktora Stockiego i z czystym sercem mogę polecić Orion Dental.Doktor Piotr prowadził moje leczenie aparatem Invisalign - pomijając super efekt leczenia, mogłam zawsze liczyć na pomoc doktora.Do doktora Stockiego zostałam skierowana w celu wykonania implantu brakującej "piątki”. Implant wstawiony został fachowo, 5/5, bezbolesnie, a wizualnie wyglada naturalnie.Dodatkowym plusem Orion Dental jest przemiły personel, zarówno pan higienistek jak i na recepcji. :)5 gwiazdek.
Patryk JetzPatryk Jetz
20:40 25 Dec 22
Chodzę do doktora Piotra od ponad roku i bez chwili zawahania mogę go polecić każdemu, kto chce rozwiązać swoje problemy z zębami. Wszystkie wizyty były przeprowadzone z ogromną dbałością o szczegóły i o to, żebym na koniec to ja był zadowolony. Doktor wielokrotnie upewniał się zarówno co do mojego komfortu jak i dokładności wykonania pracy. Jeszcze raz gorąco polecam wizytę w gabinecie doktora Piotra, prawdziwy specjalista.
Kristian ErikssonKristian Eriksson
20:18 22 Sep 22
Spotkałem się z Dr Med Piotr Wawrzyniak, który wymienił kilka koron w moich zębach. Muszę powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych dentystów, jakich odwiedziłem. Z przyjemnością mogę polecić firmę Orion Dental każdemu, ponieważ jest bardzo profesjonalna i nastawiony na obsługę klienta.
Harpanista HarpaHarpanista Harpa
07:22 10 Aug 22
Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne! Pomoc została udzielona natychmiastowo. Zabiegi przeprowadzane w znieczuleniu bez bólu. Szczególnie polecam dr Oskara który bardzo sprawnie wyleczył nam zęby, zaopiekował się i udzielił odpowiedzi na wszystkie pytania. Nie mam uwag, ocena 5/5. Polecam serdecznie!
js_loader

Invisalign Szczecin

Wśród zabiegów wykonywanych w Orion Dental w Szczecinie znajduje się zakładanie nakładek Invisalign. To aparat ortodontyczny wybierany przez pacjentów, którym zależy na elastyczności użytkowania i braku wpływu na estetykę jamy ustnej podczas leczenia. Poniżej przedstawiamy informacje na temat realizowanej terapii.

Co to jest Invisalign?

To rodzaj aparatu nazębnego o przezroczystej strukturze, który jest niewidoczny podczas noszenia, więc pozostaje bez wpływu na wygląd. W odróżnieniu od standardowych rozwiązań ortodontycznych Invisalign może być zdejmowany – w dowolnym momencie można go wyjąć, jeśli zachodzi taka potrzeba. Do wykonania aparatu wykorzystuje się opatentowany materiał termoplastyczny o wysokiej elastyczności, który dopasowuje się do uzębienia.

Dlaczego warto wybrać metodę Invisalign? Jakie są zalety?

Podczas gdy tradycyjne aparaty nazębne przymocowuje się w sposób trwały, bez możliwości ich samodzielnego ściągnięcia, Invisalign na to pozwala. To istotne m.in. z punktu widzenia higieny jamy ustnej, ponieważ w ten sposób łatwiej dotrzeć do wszystkich zakamarków, do których dostęp może być utrudniony z powodu obecności standardowego aparatu. Również przed jedzeniem, w trakcie aktywności fizycznej czy przed publicznymi wystąpieniami można zdejmować Invisalign, jednocześnie pamiętając, że powinno być to tylko chwilowe, bo noszenie nakładek stanowi podstawę leczenia.

Innym aspektem charakterystycznym dla tego rozwiązania jest wspomniana transparentność materiału. Przezroczysta struktura jest niewidoczna dla oka i dopasowana do uzębienia za sprawą elastyczności materiału. Co istotne, można ją wykorzystywać do leczenia różnych wad zgryz i bez względu na wiek pacjenta – jest stosowana zarówno u dzieci i młodzieży, jak i osób dojrzałych.

Jak wygląda leczenie aparatem ortodontycznym Invisalign?

Pierwszym etapem jest diagnostyka, która się odbywa podczas konsultacji ortodontycznej na której wykonywane są zdjęcie i badanie pacjenta, na podstawie których dobierane są odpowiednie nakładki Invisalign. Właściwe leczenie polega na ich noszeniu przez określony czas i cyklicznej wymianie, aby dostosowywały się do planowanych zmian zachodzących w strukturze jamy ustnej. W naszej klinice w Szczecinie przeprowadzamy i nadzorujemy leczenie pacjenta w sposób indywidualny.