FAQ

Najczęściej pojawiające się pytania naszych pacjentów odnośnie zabiegów oferowanych w Orion Detal.

Częste pytania

 • Jak przebiega Badanie jamy ustnej w Orion Dental?

  W naszym gabinecie nie wykonujemy “przeglądów” ponieważ podchodzimy kompleksowo do opieki stomatologicznej. Przed konsultacją wykonywane jest zdjęcie RTG całej jamy ustnej umożliwiające pełną diagnostykę. Kolejnym krokiem są zdjęcia fotograficzne oraz skan 3D zębów i twarzy w celu oceny funkcji i estetyki. Następnie lekarz dentysta wykonuje badanie poszczególnych struktur jamy ustnej: zębów, dziąseł, kości. Po zebraniu wszystkich danych, informacje te są przekazywane w przejrzysty i zrozumiały dla pacjenta sposób. Pacjenci którzy odbyli taką wizytę są w pełni świadomi stanu zdrowia swojej jamy ustnej oraz prognozy na przyszłość.

 • Jak często należy odbywać badania kontrolne aby móc się cieszyć zdrowym uśmiechem przez całe życie?

  Rekomendujemy aby takie badanie miało miejsce raz na 6 miesięcy. Zdajemy sobie również sprawę, że każdy z Was ma wiele spraw na głowie dlatego jesteśmy gotowi przypomnieć o Waszej wizycie kontrolnej, kiedy przyjdzie odpowiednia pora.

 • Jak często można usuwać kamień nazębny?

  Odkładanie się kamienia oraz osadów nazębnych jest procesem indywidualnym i zależy to od czynników takich jak: higiena jamy ustnej, dieta czy skład śliny. Rekomendujemy aby skaling czyli zabieg usuwania kamienia nazębnego był przeprowadzany co 6 miesięcy, najlepiej tuż przed kolejnym badaniem jamy ustnej. W niektórych przypadkach zabieg ten może być przeprowadzony nieco częściej.

 • Jak szczotka jest lepsza? Elektryczna czy manualna?

  Przy odpowiedniej technice szczotkowania szczotką manualną jej efektywność nie odbiega znacząco od elektrycznej. Rekomendujemy jednak używanie szczotki elektrycznej ponieważ jest to szybsze i prostsze.

 • Czy wybielanie zębów jest możliwe u każdego?

  W zdecydowanej większości przypadków zabieg ten jest możliwy do wykonania, wyjątkiem są kobiety ciężarne i karmiące piersią. Również aby móc wybielić zęby należy w pierwszej kolejności usunąć kamień i osad nazębny oraz wyleczyć zęby z próchnicy.

 • Czy leczenie kanałowe należy wykonać z użyciem mikroskopu?

  Tak w Orion Dental, leczenie kanałowe jest wykonywane tylko pod mikroskopem. Praca w powiększeniu sprawia, że znacząco spada ryzyko pominięcia małych lub dodatkowych kanałów w skomplikowanej lub nietypowej anatomii niektórych zębów.

 • Czy leczenie kanałowe jest ostatnim etapem leczenia zęba?

  Nie, po zakończeniu leczenie kanałowego, należy w niektórych przypadkach zacementować wkład z włókna szklanego oraz założyć wypełnienie kompozytowe. Również w każdy ząb, który był leczony endodontycznie należy zabezpieczyć koroną protetyczną.

 • Dlaczego koniecznie jest załozenie korony protetycznej na zęba leczonego kanałowo?

  Leczenie kanałowe oraz rozległy ubytek zęba, dramatycznie obniża jego mechaniczną wytrzymałość. Zęby takie są znacząco bardziej podatne na mechaniczne uszkodzenia, niż zęby żywe. W wielu przypadkach dochodzi do pęknięcia korony zęba w taki sposób, że jego szczelna odbudowa staje się niemożliwa. Aby uniknąć takiej sytuacji rekomendujemy wzmocnienia takiego zęba koroną protetyczną, która zabezpiecza przed tego typu uszkodzeniami.

Opinie pacjentów

Super, polecam. Wytłumaczone fachowo, rzeczowo i zrozumiale. Na pewno nie jestem tam ostatni raz ;))

Kamil

Pan Doktor z ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem przeleczył mi praktycznie każdy ząb (po wcześniejszej korekcji ortodontycznej). Dzięki Panu przestałam krępować się własnego uśmiechu, wręcz jestem z niego dumna i z przyjemnością spoglądam w lustro – korony porcelanowe idealnie dopasowane, piękne, aż chce się je pokazywać w uśmiechu – inna, lepsza jakość życia towarzyskiego. Gorąco polecam!

Magda

Dr. Piotr jest wyjątkowo profesjonalny i bardzo rzeczowy. Wszystko dokładnie wyjaśnia i opisuje plan leczenia.Wizyty w gabinecie przebiegają szybko i sprawnie.Bardzo wysoki poziom, dodam że jestem 4 lata pacjentką dr.Piotra miałam robione korony na implantach i licówki wszystko jest na najwyższym poziomie.Szczerze polecam i pozdrawiam cały zespół.

Beata

Wyjątkowo profesjonalny stomatolog. Energiczny, korzysta z najnowszych zdobyczy medycyny i nauki, empatyczny i bardzo komunikatywny. W trakcie wizyty ma się poczucie, że metody leczenia dobierane są optymalnie – zarówno pod kątem technicznym jak i finansowym. Dysponuje szeroką wiedzą i potrafi ją przekazać w zrozumiały sposób. Naprawdę polecam!

Marcin

Troska o pacjenta, profesjonalizm, poczucie bezpieczeństwa i świadomość dobrze wydanych pieniędzy z tym wszystkim kojarzy mi się każda wizyta w gabinecie dr Piotra Wawrzyniaka. Gorąco polecam, bo to naprawdę świetny stomatolog.

Krystyna

Leczę się u dr Piotra od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolony. Oprócz leczenia stomatologicznego, doktor wyprostował mi zęby aparatem invisalign i dziś mogę cieszyć się swoim uśmiechem. Pełen profesjonalizm i orientacja na pacjenta. Szczerze polecam.

Paweł

Bardzo kompetentny stomatolog, delikatny z wyczuciem estetyki. Korony na zęby wykona w pełni profesjonalnie, niczym nie różnią się od pozostałych zębów. Polecam w 100%

Marta

Świetny lekarz stomatolog. Bardzo sympatyczny z profesjonalnym podejściem do pacjenta. Ząb zagrożony wyrwaniem, został przez tego stomatologa wyleczony. Pacjent zapomina, że jest u stomatologa. Poza tym gabinet jest świetne wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny. Serdecznie polecam.

Magdalena

Potrzebujesz konsultacji?
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się